BUDOWA I
SPRZEDAŻ DOMÓW
Nasze artykuły
16/03
2017

Koszenie i karczowanie zarośli Warszawa

Właściwe utrzymywanie gruntów przez cały rok to obowiązek ich właścicieli. Wynika on nie tylko z oczywistej chęci dbania o własne tereny – np. trawniki, ogrody czy przestrzeń zieloną wokół budynków - ale niekiedy także z regulacji Unii Europejskiej wprowadzonych dla osób ubiegających się o dotacje do terenów rolnych.

 

Właściciele rozległych gruntów muszą dbać o nie we właściwy sposób. Do czynności, o których muszą pamiętać, należy regularne koszenie łąk, karczowanie zarośli, wykaszanie nieużytków. Czynności te muszą być wykonane przynajmniej raz w roku.

 

Można oczywiście taką pielęgnacją gruntów zająć się własnoręcznie, zakupując niezbędne sprzęty i poświęcając swój własny czas. Przy dużych powierzchniach jednak takie przedsięwzięcie jest bardzo czasochłonne i wymaga dużo pracy. Najwygodniejszą opcją jest zlecenie usługi koszenia czy karczowania zarośli firmie zewnętrznej, która wykona ją sprawnie, dokładnie i terminowo.

 

Warszawa: koszenie gruntów o różnej powierzchni

 

Wykaszanie terenów o dużej powierzchni, takich jak łąki czy nieużytki, odbywa się zwykle z użyciem ciągników z kosiarkami talerzowymi. Usuwają one nie tylko trawy, ale także wyższą roślinność. Koszenie mniejszych przestrzeni odbywa się natomiast z użyciem kosiarek trawnikowych - elektrycznych lub spalinowych. Dbałość o takie miejsca jak trawniki czy grunty zielone w mieście wymaga nieco większej precyzji. Do tego celu używa się często kosiarek ręcznych, dzięki którym możliwe jest koszenie roślinności w trudno dostępnych miejscach.

 

Profesjonalne karczowanie zarośli

 

Karczowanie zarośli czy wycinka samosiejek to niezbędne prace porządkowe na działkach i terenach zielonych, a także w miejscach przygotowywanych pod inwestycje budowlane. Do ich wykonania niezbędne są specjalistyczne sprzęty, czas i umiejętności. Zadania te także warto powierzyć profesjonalistom świadczącym takie usługi w okolicy.

 

Właścicieli gruntów, którzy poszukują usług koszenia i karczowania zarośli, zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. Świadczymy usługi na terenie Warszawy oraz poza granicami miasta. Zapraszamy do kontaktu!

Nasza galeria